Co potřebujete vědět, než přijdete mezi nás

Skřítkova školka funguje od září 2017 jako dětský klub po tři dny v týdnu - od pondělí do středy - v čase  od 7:30 do 16 hodin. 


Denní harmonogram

Příchod dětí do školky

volná hra, rozdělávání ohně

7:30 - 8:30

Ranní kruh

společné přivítání, zpívání písniček, sdílení

8:30 - 9:00

Pobyt v přírodě, vzdělávací činnost

9:00 - 11:30

Svačina

10:00

Návrat, osobní hygiena, příprava na oběd

11:00 - 11:30

Oběd

11:30 - 12:30

Vyzvedávání dětí po obědě, úklid po obědě
a příprava na odpočinek

12:30 - 13:00

Odpočinek
relaxace, vyprávění pohádek

13:00 - 14:00

Odpolední program

14:00 - 16:00

Vyzvedávání dětí

15:30 - 16:00

Do Skřítkovy školky mohou přijít rodiče dětí zapsaných k docházce. Do Skřítkovy školky také může po předchozí domluvě přijít rodič s dítětem, které Skřítkovu školku pravidelně nenavštěvuje. V obou případech se četnost návštěv bude odvíjet od situace ve skupině a nesmí narušovat dynamiku skupiny dětí. 


Stravování

Svačinky si děti nosí z domu, odpolední svačinu ukládáme do chladu, děti ji nemusí nosit celé dopoledne u sebe. 

Pitný režim je zajištěn dostatečným množstvím vody nebo čaje, který je vždy k dispozici.

Obědy donášíme ze školní jídelny Na Karlově.

Cena jednoho oběda je aktuálně 30 Kč. Hradí se na konci měsíce dle skutečné spotřeby. V případě nepřítomnosti je třeba odhlásit oběd nejdéle do 10 hodin den dopředu. 

Vybavení

Každé dítě potřebuje do Skřítkovy školky vlastní batůžek, karimatku, spacák, případně polštářek na odpolední odpočinek a vhodné oblečení pro dané roční období. 

Nyní na podzim a následně v zimě doporučujeme tzv. cibulové vrstvení, tedy využití více vrstev funkčního oblečení, aby se dala redukovat teplota podle situace a kvalitní nepromokavé boty. Zároveň je důležité mít ve školce vždy celou sadu náhradního oblečení pro případ jakékoli nehody. 

Oblečení je třeba volit takové, které se může ušpinit nebo poničit, děti si hrají v každém počasí venku a takové prostředí skýtá nepřeberné množství aktivit, při kterých nelze očekávat neposkvrněné oblečení. 

Jak se přihlásit

Odešlete, prosím, vyplněnou přihlášku na email info@skritkovaskolka.cz a my se vám ozveme s informacemi o kapacitě a průběhu faktického zápisu.

Provozní řád

Před nástupem do Skřítkovy školky je nutné seznámit se s jejím provozním řádem, který upravuje veškeré podmínky spolupráce.